Skirtingų bitkoinų


Grynųjų iš bankomatų išsiimama mažiau — dažniau atsiskaitoma kortelėmis S. Bitkoinai — dvi skirtingos tos pačios monetos pusės Susidomėjimas bitkoinais tiek Lietuvoje, tiek tarptautinėje arenoje auga.

Mūsų šalyje bitkoinų naudojimo plėtrą skatina ne tik į šį verslą įsitraukę privatūs asmenys, bet ir viešojo sektoriaus atstovai. Štai, dar šiemet dvejetainių parinkčių sėkmės paslaptis mūsų sostinėje turi įvykti didžiausia Baltijos šalyse bitkoinų konferencija, parodanti Lietuvos siekį būti pažangia šalimi, pritraukiančia inovatyvias investicijas.

birža prekyba robotu didžiausias tinklo uždarbis

Tad diskusijų šia tema, ko gero, bus išprovokuota dar daugiau. Ir jos išties reikalingos. Prieš kūrėjų išmanumą ir technologinį proveržį galima tik galvą nulenkti Virtualių pinigų, tokių skirtingų bitkoinų bitkoinai, atsiradimas nestebina ir žavi inovatyvumu — gyvename skaitmeninių technologijų amžiuje, kuris leidžia daugumą gyvenimo procesų paversti paprastesniais ir greitesniais.

Tada pardavė savo turtą ir pinigus investavo į kriptovaliutas. Jų kursai nukrito ir tam, kad rizika būtų mažesnė, kad būtų mažiau nuostolio, nusprendė gelbėti tuos pinigus.

Ne išimtis ir programinės įrangos pagrindu veikianti mokėjimų bitkoinais sistema, žyminti pažangų technologinį proveržį. Tad bitkoinai, kaip reiškinys, neabejotinai turi skirtingų bitkoinų poveikį finansų sistemos evoliucijai.

Bankų statistika: būsto paskolų portfelis auga ir šiemet

Tačiau, nepaisant viso veikimo principo išmanumo, bitkoinų vadinti pinigais negalima. Pavyzdžiui, Europos Centrinis bankas ECB laikosi pozicijos taip vadinamos virtualios valiutos, tokios kaip bitkoinai, nelaikyti pinigų forma. Tai — kaip mainų ir atsiskaitymo priemonė, kurios principas nėra koks nors ką tik užgimęs fenomenas.

bitkoinas yra pinigai iš ko dabar galite iš tikrųjų užsidirbti

Jau prieš kurį laiką buvo iškeltos intensyvios diskusijos apie privačių pinigų plėtrą ir jų galimybes konkuruoti su valstybių oficialiomis pinigų sistemomis. Tačiau visuomet buvo skirtingų bitkoinų suvokiama, kad apskritai pasaulinės pinigų sistemos fenomenas negalėtų egzistuoti be valstybės ir tarptautinių organizacijų, tokių kaip TVF, priežiūros. Ne veltui visų elektroninių pinigų įstaigų, iškart po jų susikūrimo, veikla pradėta reglamentuoti.

Populiariausi

Kitaip ir būti negali. Tuo atveju, jeigu niekas nereguliuotų, pinigai, kaip tokie, prarastų savo esmę ir paskirtį.

  • Bitkoinai – fenomenas ar gudrūs spąstai? | SEB bankas
  • Pigiausi būdai užsidirbti pinigų internete
  • Kaip uždirbti pinigus studentui internete be investicijų
  • Ką gali blockchain?

Bitkoinai pasaulio pinigų sistemos raidos kontekste Įvairių atsiskaitymo formų egzistavimas sveikintinas, kol nesukelia žalingo poveikio makrofinansiniam stabilumui ar grėsmės saugumui.

Štai šiame kontekste ir kyla klausimas dėl bitkoinų naudojimo tikslų.

Kaip veikia bitkoinų pervedimai?

Bitkoinai padeda nuslėpti pavedimus ir išsaugoti tiek pirkėjų, tiek pardavėjų anonimiškumą. O kai veikiama anonimiškai, prasideda nešvarūs dalykai.

Nik Halik Bitcoin mining Bitcoin kasimas

Ne taip seniai ir mūsų šalyje išplito atvejai, kai ne vienas kompiuteris buvo užkrėstas virusu, o jį platinantys asmenys pareikalavo bitkoinais sumokėti išpirką, kad duomenys būtų atkoduoti. Tokie atvejai parodo, kad bitkoinų sistemoje veikiantys asmenys veiklą vykdo drąsiai ir net nesibaimina būti susekti. Kitaip tariant, niekas nereguliuoja ir neprižiūri — darai ką nori. Tad pavojų nemažai. Ir visa tai kelia klausimą — kokiu tikslu visame pasaulyje veikiančios kredito įstaigos ir kitos susijusios institucijos tiek investuoja į finansinių nusikaltimų, pinigų plovimo užkardymą ir pinigų saugumą?

keitimo ir be recepto pasirinkimo sandoriai pasirinkimo sandorių strategijos minutė

Jau daugiau nei 15 metų, ypač po rugsėjo osios teroristinių išpuolių, į tai dedama ypač daug resursų išleisti susiję teisės aktai, veikianti pinigų plovimo prevencijos sistema ir kt. Ar tai reiškia, jog su bitkoinų įsitvirtinimu paaiškėtų, kad visa tai veltui?

Kriptovaliutos dar tik įsibėgėja: ar į jas investuoti verta labiau nei į auksą?

Tai būtų netoleruotina. Veiksmų reikia imtis nelaukiant, kol kas nors pabaksnos pirštu Iki šiol Lietuvos Bankas yra viešai įspėjęs visuomenę dėl su virtualiomis valiutomis susijusios rizikos, tačiau valdžios institucijos kol kas tik pasyviai stebi ir nesiima aktyvių veiksmų šio sektoriaus rizikai eliminuoti. Ko gero, laukiama nurodymų iš aukštesnių, Europos ar pasaulio mastu veikiančių institucijų. Minėtoje ECB analizėje sakoma, kad, pavyzdžiui, Suomijos Centrinio banko nuomone, bitkoinai neatitinka valiutos ar mokėjimo priemonės kriterijų.

Gyventojų prašoma budrumo: plinta virusu užkrėsti kenkėjiški el. laiškai

Švedijoje taip pat laikomasi pozicijos, jog virtuali valiuta neatitinka pinigų apibrėžimo. Vokietijos Finansų ministerija nurodė, kad bitkoinai yra apskaitos vienetas, kuris nėra teisėta mokėjimo priemonė. Bankams bitkoinus įtraukti į savo vykdomas operacijas uždraudė Kinija.

Visai neseniai Europos komisija pateikė kovos skirtingų bitkoinų teroristų finansavimu stiprinimo veiksmų planą.

ar realu užsidirbti pinigų naudojantis interneto galimybėmis kur galima uždirbti namuose

Vienas iš punktų joje — teroristų finansavimo rizikos, susijusios būtent su virtualiosiomis valiutomis, šalinimas. Siekiant išvengti piktnaudžiavimo jomis pinigų plovimo ir teroristų finansavimo tikslais, Komisija siūlo, kad virtualiosioms valiutos keitimo platformoms būtų taikoma Kovos su pinigų plovimu direktyva, kad šiose platformose virtualias valiutas keičiant į realias būtų taikomos deramo klientų tikrinimo priemonės ir būtų panaikintas su tokiu keitimu susijęs anonimiškumas.

Tai ypač svarbus ženklas, signalizuojantis, kad virtuali valiuta yra siejama su teroristų finansavimu. Tad neretai pasigirstantys drąsūs pasakymai, kad bitkoinai įsitvirtins mūsų šalyje, viena vertus, sveikintini ir rodantys teigiamą skirtingų bitkoinų į pažangias inovacijas — tai palankus signalas investuotojams.

Nuorodos kopijavimas

Tačiau akivaizdu, kad nesiėmimas veiksmų laiku gali sukelti valstybei didesnę žalą nei naudą. Todėl reikšminga atskirti, kas iš tikrųjų yra pažangu ir perspektyvu — bitkoinų veikimo technologija neabejotinai turi šių savybių, tačiau dar svarbiau yra užkirsti kelią šią inovaciją naudoti grėsmę keliantiems tikslams. Bankai neretai kaltinami konservatyvumu ir neva trukdymu inovacijų pažangai. Tačiau būtina suvokti, kad bet kokie inovatyvūs veiksmai, kai kalbama apie saugumą ir skaidrumą ne tik vietiniu mastu, bet ir bendradarbiaujant su kitų šalių bankais korespondentaisnegali būti eliminuojami.

Tik tuomet, kai inovacijos užtikrina saugumą, patikimumą, veikia reglamentuotai, galima kalbėti apie tikrąją ekonominę naudą visai valstybei.