Vilkų prekyba


Šį sezoną daugiau nei pusšimčiu ketinama didinti vilkų sumedžiojimo limitą 2 Publikuota: Rokiškio Sirena nuotr. Šis limitas numatomas parengtame aplinkos ministro įsakymo projekte. Anot aiškinamojo rašto, toks limitas siūlomas įvertinus, kad Lietuvoje yra ne mažiau kaip 54 vilkų šeimos. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika antradienį BNS sakė jau buvęs supažindintas su mokslininkų skaičiavimais bei siūlymais, bet įsakymo dar nepasirašęs. Anot jo, vilkų populiacija nustatoma pagal specialią metodiką, o limitas paskaičiuojamas atsižvelgus į gautus skaičius.

Projekte dekonstruotos žinios yra skirstomos pagal melagingos informacijos tipus. Po tokių vis dažniau pasirodančių antraščių konstatuojama, kad vilkų investicijų rūšys internete yra išaugusi ir dabar, kitaip nei anksčiau, pamatyti gyvą vilką nėra taip nepaprasta.

Susidūrimas su vilkais: vilkų daugėja, žalos — taip pat Šiais metais spalio 21 d.

Lapkričio 20 d. Buvo pranešimų ir apie vilkų atakas, vienas pastarųjų — lapkričio 30 d. Daugiausia pranešimų pasirodo regioninėje žiniasklaidoje, juos perspausdina nacionaliniai portalai. Pastebėta, kad šiuo metu Europoje pagausėjo plėšrūnų — ne tik vilkų, bet ir lūšių bei rudųjų lokių.

vilkų prekyba

Europos Parlamento užsakymu m. Aplinkos ministerijos duomenimis, vilkų skaičius auga ir Lietuvoje. Tačiau tiksli vilkų apskaita, kaip pripažįsta specialistai, nėra įmanoma. Vilkai skaičiuojami ne individais, o šeimomis — pernai jų priskaičiuota 34, tikrovėje esą gali būti ir daugiau. Visuotinai sutariama, kad įprastomis sąlygomis, neįbauginti, žmonių vilkai nepuola.

Valdžia nusprendė, kokias apsaugos nuo vilkų priemones rems

O vilkų padarytos žalos atvejų, Aplinkos ministerijos vyriausiojo patarėjo Algirdo Klimavičiaus teigimu, m. Vietos valdžia įrodymų neturi, Aplinkos ministerijos sistemoje — nėra LRT FAKTŲ kalbinti ekspertai teigia, kad vilkų padarytą žalą ūkininkams įvertinti lengviau, nes galima atpažinti specifinį plėšrūnų braižą, bet vilkų prekyba abejonių, ar iš tiesų galima tikėti žmonių pasakojimais apie tai, kad jie matė vilkus, mat sunku įvertinti, ar tai tikrai buvo vilkas.

Kėdainių rajono savivaldybės mero patarėjos Jorūnės Liutkienės teigimu, savivaldybė yra oficialiai užfiksavusi incidentą, kai moteris rugsėjo pabaigoje buvo užpulta vilko.

Savivaldybės duomenimis, moteris tada iškart kreipėsi į policiją, vėliau — į rajono medžiotojų ir žvejų draugiją ir savivaldybės administraciją dėl leidimo vilką vilkų prekyba.

Lietuvos gamtos fondas - Vilkas

Paklausta, kaip savivaldybė, prieš kreipdamasi dėl medžioklės leidimo, galėjo būti įsitikinusi, kad moters kieme tikrai pasirodė vilkas, ji teigė, to nustatyti nebuvo galima, ir pripažino, kad tai yra problema. Ji taip pat atskleidė, kad Kėdainių rajono savivaldybės administracija rugsėjo mėnesį kreipėsi į Lietuvos Respublikos aplinkos ministeriją, kad Kėdainių rajono teritorijoje būtų padidintas vilkų sumedžiojimo limitas.

vilkų prekyba

Aplinkos ministerijos vilkų registravimo sistemoje taip pat užregistruotas įvykis, esą vilkas puolė žmogų, šiam sustojus miške ir išlipus iš automobilio, apdraskė veidą, o užpultasis vos spėjo grįžti į automobilį ir užtrenkti dureles. Šis įvykis nutiko Šalčininkų rajone, Gerviškių seniūnijoje, ir tai patvirtinti gali seniūnas. Jei tai tiesa, tai būtų vienintelis patvirtintas atvejis, kai vilkas užpuolė žmogų.

Gerviškių seniūnas Valerijus Ivaška sako girdėjęs tokį atvejį praėjusiais metais iš seniūnijos darbuotojos, tačiau patvirtinti negali ir pavadino jį gandu. Susisiekus su moterimi, ji paaiškino, kad istorija nutiko jos giminaičiui, o jam ant veido tikrai buvo sužalojimų, apdraskymo žymių.

Pasak jos, giminaitis tada niekur nesikreipė, o ir ji nesiryžta garantuoti, kad vilkų prekyba buvo vilko. Atakas ir kitus vilkų ženklus registruoja Biologinės informacijos informacinė sistema, kurią administruoja Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos VSTT. Sistemoje nuo m.

LRT FAKTAI. Ar Lietuvą tikrai puola vilkai?

Čia fiksuojami įvairūs faktai — papjauti gyvūnai, išgirstas kaukimas ar iš tolo pamatytas plėšrūnas, pėdsakai. Klimavičiaus teigimu, registravimo sistema yra savanoriška, tad joje yra ir melagingų pranešimų, tačiau metų gale, skaičiuojant žalą, nepatikimos žinutės yra atrenkamos. Iš visų plačiai žiniasklaidoje nuskambėjusių galimų susidūrimo su vilkais atvejų nė vieno VSTT sistemoje užfiksuoto nėra.

vilkų prekyba

Anot jos, yra žinomas atvejis Žemaitijoje, kai moteris melagingai pranešė apie vilkų prekyba pasirodžiusius vilkus vien tam, kad jai patogesnėje vietoje būtų įrengta autobusų stotelė. Plungės rajono meras Audrius Klišonis patvirtino, kad prieš porą metų savivaldybėje būta panašaus atvejo.

Vytauto Vilko Įmonė. elarto.lt

Pasak jo, tiesa išaiškėjo, kai melagingą žinią paskleidę gyventojai pasipasakojo seniūnijos darbuotojams. Kad melagingi pranešimai ir piktnaudžiavimas žinomi vilkų prekyba Aplinkos ministerijai, patvirtino ir A.

 1. Молочного цвета жидкость перетекала в линзе октопаука, однако инопланетянин не делал попыток приблизиться к Максу.
 2. Для этого нам потребуются услуги Элли или мамы и одного-двух октопауков.

Peldavičiūtės teigimu, dabar, remiantis veikiančios apskaitos sistemos duomenimis, nėra įmanoma tiksliai nustatyti, ar vilkų atakos dažnėja. Aplinkos ministerija sako, kad yra komisijos, kurios patvirtina pranešimus.

Įrodžius žalą, pavyzdžiui, ūkininkai gauna kompensaciją. Tačiau realiai mes nežinome — kitose šalyse tai daro su dronais, specialia technika. Pas mus tai daro medžiotojai. Ekspertės teigimu, medžioklė ir vilkų kontrolė Lietuvoje nėra paremti mokslu ir tyrimais, tuo tarpu visuomenės nepasitenkinimu jau kuris laikas manipuliuoja medžiotojai, suinteresuoti didesnėmis medžioklės kvotomis ir mažiau suvaržymų.

D Dėl Vilko (Canis lupus) apsaugos plano patvirtinimo

Medžiotojai, suinteresuotoji pusė: sumedžioti vilką yra garbė LRT FAKTAI paskambino keliems medžiotojų būreliams, taip pat esantiems pastarųjų mėnesių įvykių epicentre, Kėdainių rajone. Jis paminėjo, kad su kolegomis tyrinėjo vienoje sodyboje vilko sudraskytas ožkas, budėjo, tačiau kol kas vilkų net nematė ir patikino, kad vilkai puola ne žmones, o gyvūnus.

Šlapaberžės medžiotojų klubo pirmininkas Lionius Stanevičius prieš mėnesį išgyveno ypatingą įvykį savo 40 metų medžiotojo karjeroje — pamatė ir sumedžiojo pirmąjį vilką. Stanevičius pabrėžia, kad negalima pasakyti, jog tai buvęs tas pats vilkas. Medžiotojas sako, kad dabar važiuoja stebėti vilkų kas antrą vakarą.

Vytauto Vilko Įmonė

Jo manymu, vilkų populiacija šiuo metu padidėjusi, jie eina arčiau žmonių, tai esą gali paskatinti ir intensyvi medžioklė medžiotojai negali medžioti arti gyvenamųjų pastatų, tik miške.

Stanevičius sako manantis, kad plėšrūnų skaičių sumažinti gali būtent medžioklė, ir teigia, kad medžiotojai laukia gyventojų pranešimų apie pamatytus vilkus.

vilkų prekyba

Anonimiškas norėjęs likti Klaipėdos rajone medžiojantis medžiotojas teigė, kad vilką sumedžioti medžiotojui — galbūt tik kartą gyvenime pasitaikanti galimybė, pavyzdžiui, jam pačiam vilko sumedžioti neteko, nors medžioja jau 27 metus. Neseniai buvo išleista praėjusio sezono sumedžiotų vilkų tyrimo ataskaita.

 • Pagaminta vilkų, IĮ. elarto.lt
 • elarto.lt - Šį sezoną daugiau nei pusšimčiu ketinama didinti vilkų sumedžiojimo limitą
 • LRT FAKTAI. Ar Lietuvą tikrai puola vilkai? - LRT
 • Papildykite, pakeiskite, panaikinkite įmonės Vytauto Vilko Įmonė įmonės kodas informaciją, rekvizitus, logotipą, nuotraukas, Jūsų veiklą apibūdinančius raktažodžius.
 • Vilkas Vilkas Canis lupus L.
 • Макс начинал сердиться.

Didžioji dalis [sumedžiotų vilkų] yra jaunikliai ir antramečiai individai, jie visi jauni, tai iki trofėjinio egzemplioriaus jiems toloka. Kita vertus, vien sumedžioti vilką tarp medžiotojų tikrai yra garbė.

Tuo tarpu, kaip jau minėta, būtent medžiotojų informacija apie vilkų padarytą žalą ir remiasi Aplinkos ministerijos Biologinės informacijos informacinė sistema, kurią administruoja VSTT.

Pagaminta vilkų, IĮ

Spalio mėnesį kaip tik buvo patvirtinta šio sezono medžioklės kvota, didesnė nei pernai ir užpernai. Aplinkos ministerija leido — m. Atvejai, kad vilkai būtų užpuolę žmones, patvirtinimo apskritai neturi. Tuo tarpu įrodymus apie vilkų paplitimą registruoja daugiausia medžiotojai, galintys būti suinteresuoti liberalesne vilkų medžiokle.

 • Valdžia nusprendė, kokias apsaugos nuo vilkų priemones rems - DELFI Agro
 • Можно я закрою .
 • А что это .
 • Кеплер бросился к остальным.

LRT FAKTAI pateikia viešumoje pasirodžiusios įtartinos vilkų prekyba dekonstrukciją ir paaiškina, ko galimai buvo siekiama, platinant klaidinančią žinią.